All posts by cowonovo

21. 10. – konference Hodnota hodnoty

By | Akce | No Comments

Na říjen připravujeme konferenci, jejímž ústředním tématem jsou firemní a osobní hodnoty a jejich sladění…


V loňském roce jsme pořádali konferenci „Rozvoj a podpora potenciálu“ – v letošním roce jsme se rozhodli navázat konferencí, kterou jsme pojmenovali „Hodnota hodnoty“.

Jak (re)definovat firemní hodnoty? Jak firemní hodnoty komunikovat navenek? A jak to udělat, aby osobní hodnoty zaměstnanců přispívaly k naplňování vize firmy? Právě o takových tématech budeme diskutovat. Připojíte se?

cowo novo

Téma hodnot je aktuální více než kdy dříve. Z dlouhodobého hlediska totiž přeplácení penězi nefunguje – důležité je sdílení hodnot a pracovní klima. Hodnoty nás přitahují nebo odpuzují. Pokud o nich firma otevřeně komunikuje navenek a hodnoty deklarované navenek se ve firmě opravdu „dějí“, firma si přitahuje „své“ lidi. Správné lidi. A sehnat a udržet si kvalitního pracovníka je téma každé firmy…

Hlavním řečníkem konference je Bára Pilná z firmy ZOOT. Na workshopech se na vás budou těšit třeba Jan Slavíček či Jana Mynářová.

Kompletní informace o konferenci najdete na samostatném webu www.hodnotahodnoty.cz.

 hodnota hodnoty, bílý podklad, logo

 

 

20. 8. – Restaurant Day v Novém Jičíně

By | Nezařazené | No Comments

Svátek jídla je opět tady! Budete u toho?


V sobotu 20. srpna proběhne další Restaurant Day, stejně jako v květnu se sejdeme na zahrádce restaurace Nové Slunce – jsou zde lavičky k posezení, průlezky pro děti a hlavně je tento prostor zkrátka ideální pro letní posezení ve stínu stromů. Pivo na čepu ani nemusíme připomínat 😉

Určitě tušíte (a tušíte správně), že hledáme kuchaře, kteří rádi půjdou s kůží na trh a předvedou veřejností své kuchařské umění. Máte nějakou specialitu, kterou vám každá návštěva chválí? Jídlo, kterého sní každý dvakrát větší porci než by měl/chtěl, protože je zkrátka neodolatelné? Nechte ochutnat i ostatní gurmány :-)

Samosebou hledáme také gurmány, kteří u přihlášených stánků budou ochutnávat a užijí si celou akci s námi… ale na to je ještě čas.

Rádi se s vámi průběžně budeme dělit o přihlášená menu.

INFO V KOSTCE:
místo konání: zahrada restaurace Nové slunce
termín: sobota 20. srpna, start v 11:00, končíme, až nebude co ochutnávat :-)
koho se můžu zeptat/kdo to má na starost: Martina Paličková (email: martina.palickova@proficionj.cz, telefon: 725210050)

 REGISTROVAT SE MŮŽETE NÍŽE

22. 9. – Dejte své práci svobodu a volnost díky Google Apps

By | Akce | No Comments

Víte, že 64 % společností zařazených v žebříčku Fortune 500 (pět set největších společností v USA) používá Google Apps? Chcete objevit výhody a možnosti, které vedou společnosti jako Google, Whirpool, Česká spořitelna nebo Kofola, k tomu využívat Google Apps?


Na workshopu si ukážeme hlavní výhody práce a spolupráce v online prostředí a naučíme se, jak nejlépe využívat aplikace Google Apps pro rozvoje svého podnikání. Lektorem je Radovan Jansa.

Gmail

Dostáváte desítky mailů denně a občas se vám stane, že něco prostě “zazdíte”? Pokud ovládnete Gmail, máte po starostech :) V Gmailu se naučíme efektvině používat štítky v kombinaci s automatickými filtry tak, aby jsme měli vždy ty nejpodstatnější emaily na očích. A aby náš inbox byl jen s minimem nevyřízených zpráv, zvládneme používat metodu “zero inbox”.

Kalendář Google

Bez kalendáře se vytížený člověk neobejde. Proč tedy nevyužít potenciál, který nabízíKalendář Google. Díky propojení s mobilním telefonem a možností geolokace se náš telefon stává virtuálním osobním asistentem, který nás upozorní třeba v situaci, kdy na schůzku vlivem dopravní situace máme vyjet o 30 minut dříve… Na školení se naučíme, jak si zorganizovat čas pomocí Kalendáře Google, propojit jej s mobilem a virtuálním asistentem Google Now.

Dokumenty a Disk Google

Největší síla online aplikací se skrývá ve sdílení. Dokumenty již nekolují emailem v různých kopiích, ale jsou sdíleny pro online spolupráci. Můžeme tak spolupracovat bez ohledu na to, kde se spolupracovníci právě nacházejí. Naučíme se, jak naplno využít online spolupráci formou komentářů, návrhů či revizí dokumentů. A že nám něco v základní výbavě Google Apps chybí? Snadno si přidáme nové funkce pomocí doplňků. Ukážeme si jak na to a vybereme ty nejlepší rozšíření Google Apps a Disku Google.

Google Hangouts

Google Hangouts se vám bude také hodit, videohovory včetně sdílení obrazovky, chatu a spousty dalších rozšíření jsou ideálním nástrojem pro videokonference.

Chrome zařízení

Na závěr si vyzkoušíme, jak vytěžit online prostředí na maximum díky chrome zařízením(chromebookům a chromeboxům). Budete mít dostatek času vyzkoušet si chromebooky i chromeboxy.


O lektorovi (Radovan Jansa)

Jsem velkým fanouškem Google technologií, takže asi nepřekvapí, že jsem aktivním členem a “veterán organizátorem” Google User Group, zakladatelem komunity GEG Novojičínsko a také hlavním organizátorem největší konference o Google technologiích ve vzdělávání v České republice, kterým byl GEGfest v Praze.

V roce 2008 jsem zavedl v zaměstnání Google Apps a od té doby probíhá komunikace uvnitř společnosti zásadně online pomocí sdílení a spolupráce. Zároveň jako propagátor chrome zařízení již třetím rokem používám k maximální spokojenosti chromebook jako hlavní pracovní nástroj.

Cena: 590 Kč (studenti, osoby na RD a ZTP sleva 15 %, studenti GNJ 30 %)

REGISTRACE ZDE

8. 11. – Travel Hacking: na cestovky zapomeňte

By | Akce | No Comments

Cestovatelská sezóna není jen v létě – zvlášť pokud jste cestovatel všemi mastmi mazaný, takže proč nevyrazit někam do světa? Pokud si rádi necháváte organizovat život, líbí se vám “typické destinace” běžných cestovek, případně milujete procházky městem zásadně ve skupinách dvaceti a více lidí, tento workshop nebude pro vás :)


Ukážeme si totiž, jak naplánovat cestu úplně sami, využít přitom nové technologie a taky solidně ušetřit. Když to jednou zkusíte, zájezd s cestovkou se pro vás stane noční můrou :)

A teď pěkně popořadě, naučíte se:

– jakou destinaci si vybrat (a kterou raději ne :)
– koupit letenky za nejnižší možnou cenu
– vybrat si ubytování, které i drahý hotel strčí do kapsy
– připravit si itinerář cesty
– používat aplikace v chytrých telefonech, které vám cestování zjednodušší

Vše si vyzkoušíte na praktických příkladech, takže notebooky/chytré telefony s sebou.

Zvládnete i nějaké ty cizí pojmy. Věta “Koupil jsem open-jaw z PRG do PVG, return z PEK. V SIN mám 2 dny stopover. A letím s EK za 9k” vás příště nerozhází :)

Takže kam to letos bude? 😉
————————————————————————————-
Světem moderního cestování vás provede Radovan Jansa (LinkedInFlight Diary)

Vstupné: 230 Kč (pro studenty GNJ 120 Kč)
RegistraceZDE

Pro více informací, prosím, kontaktujte Lucii Hrdličkovou (lucie.hrdlickova@proficionj.cz)

2015-08-07 11

2015-08-08 11

BRUS

21. 5. – Restaurant Day v Novém Jičíně

By | Akce | No Comments

Myšlenka R-Day vznikla před několika lety ve Finsku. Mezitím se už ale rozšířila do celého světa. Restaurant Day se koná čtyřikrát do roka. Vše se uskuteční na základě registrací na oficiálních stránkách restaurantday.org. Tuto registraci jsme již provedli a zajistili místo konání na zahradě hospůdky Nové Slunce, na ulici Husova 3 v Novém Jičíně.

Uskutečnění letošního druhého R-Day se koná v sobotu 21.5.2016 od 11:00 hodin do vyjedení zásob. Díky této skvělé myšlence si amatér nebo profesionál či majitel restaurace může vyzkoušet nabízet své delikatesy známým i neznámým. Prodejní ceny vašich pokrmů si určujete sami.

Tímto tedy zveme zkušené i nezkušené, nadšené „připravovatele“ pokrmů na májový Restaurant Day. Stejně tak i neméně důležité ochutnávače.

Zkuste připravit jedinečné pochoutky, orientální jídla, či mňamky, kterým ať jsou sebejednodušší, neodolá žádný z nás…

Máte zájem zahrát si na jeden den na „restauraci“? Stačí se na našem formuláři zaregistrovat či napsat pro více informací na katka.zakova@proficionj.cz.

4.5. – Jak se konečně naučit cizí jazyk

By | Akce | No Comments

Učíte se cizí jazyk už několik let, ale jste pořád takovým věčným začátečníkem? Nedokážete přejít od plánování ke konkrétním pokrokům? Tak s tím něco udělejme :-)


Co konkrétního se například dozvíte?

Vysvětlíme si rozdíly mezi dětským a dospělým mozkem, podíváme se, co se od dětí můžeme učit. Projdeme klasické metody výuky cizích jazyků, zhodnotíme jejich efektivitu a řekneme si, jak se to dá dělat lépe. Probereme všechny možné způsoby, jak se učit, a zmíníme jejich výhody i úskalí. Řekneme si, co při učení může škodit a jak lze dosáhnout nejlepších výsledků.
U každé oblasti rovněž zmíníme nejnovější trendy a výzkumy.

Na kurzu se například dozvíte, proč nefunguje klasické „biflování“ slovíček. První problém je zřejmý – pokud chodíte na jednu hodinu týdně a nová slovíčka se učíte den předem, nebudete si z nich za týden pamatovat skoro žádné. Překážek je ovšem víc. Pokud si například zapamatujete, že „stůl“ se překládá jako „table“, bude vám chybět spousta podstatných informací – „stůl“ se dá přeložit i jinak a „table“ má víc významů než jen „stůl“, a především nevíte, s jakými přídavnými jmény se dá použít, v jakých situacích, kdy to zní přirozeně, kdy nikoliv atd. Slovíčka se dají učit výrazně efektivněji :-)

Seminář povede Richard Skolek, který působí jako překladatel a spisovatel.

Kdy?

4. května (17:00–19:00)

Kde?

v COWO NOVO (Palackého 50, budova gymnázia)

Za kolik?

390 Kč (sleva 15 % pro studenty, osoby na RD a ZTP)

Počet míst je omezen, se registrací proto neváhejte.

REGISTRACE ZDE

27.4. – Poznej svůj potenciál

By | Nezařazené | No Comments

Každý z nás má na něco talent – znáte ten svůj?
Představte si, jaký by byl váš život, kdybyste váš talent naplno rozvíjeli…. Hezká představa, co říkáte?
Pracujte se svým potenciálem, stojí to za to.


Poznáním vlastního potenciálu získáte:

 • Poznání, kde jsou vaše silné oblasti, kde jste jedineční
 • Sebevědomější komunikaci s ostatními
 • Lepší znalost toho, co na trhu práce nabízíte nebo můžete nabízet
 • Větší jistotu a smysl do činností, které již děláte
 • Možnosti, jak svůj potenciál více uplatnit

Věnujte odpoledne poznávání sebe sama, třeba vám to pomůže k dalšímu nasměrování. Obsahem workshopu jsou zážitkové aktivity směřující k odhalení, poznání vlastního potenciálu a možností, jak jej více v životě rozvíjet a využívat.

Lektorkou je kariérová poradkyně a certifikovaná koučka Mgr. Pavlína Vašátová (více o lektorce – reference i absolvované kurzy a výcviky najdete na www.pavlinavasatova.com)

„Pokud si sami sebe představíte v autě, na jakém místě chcete sedět? Chcete být v roli spolujezdce nebo řidiče? A kde vůbec sedíte teď? Pokud vás nebaví sedět jako spolujezdec nebo se dívat na něčí záda, můžete přesednout, pokud chcete. Auto je Váš potenciál, který můžete poznat, zlepšit a uplatnit na trhu práce nebo v různých oblastech Vašeho života. Řada z nás sedí ve svém autě a má strach povolit ruční brzdu, aby cesta mohla začít. Takže brzdu nepovolí a diví se, že nejsou se svým životem spokojeni, že dělají práci, co je nebaví a přitom ani nezkusí, jaké by to bylo, pokud by přidali plyn a začali plně žít svůj potenciál.“


Kdy?

středa 27. dubna (16:00–20:00)

Kde?

v COWO NOVO (budova gymnázia, Palackého 50)

Za kolik?

550 Kč (studenti, osoby na RD a ZTP sleva 15 %)

Počet míst na workshopu je omezen, registrujte se, prosím, níže.

1.11. – Jak na plakáty a letáky – hrátky s grafikou pro negrafiky

By | Akce | No Comments

Chtěli byste vědět, jak si jednoduše vytvořit plakát dle vašich představ (i když nejste grafik)? Rádi byste byli na poli grafiky více soběstační? Uvítali byste pár tipů na užitečné zdroje? Pak jste vítáni.


Kurz, který jsme si pro vás nachystali, je teoretický i praktický. Společně s lektorkou si projdeme a vyzkoušíme možnosti softwaru Canva (ten je dostupný v opravdu dobré a dostačující verzi zdarma, nabízí však i možnost využívání rozšířené placené verze) a ukážeme si, jak jednoduše lze svépomocí tvořit vlastní plakáty, pozvánky, prezentace a tak dále a tak dále… Na kurzu si zkusíme nějaký plakátek i vytvořit, abyste si vše vyzkoušeli hned „za čerstva“.

Obsah kurzu:

 • seznámení s Canvou
 • Který formát mám použít (podle čeho vybírat), grafika na sociální sítě
 • Šablona versus vlastní výtvor, kde brát inspiraci
 • Písma a barvy v Canvě
 • Obrázky a grafické prvky, které Canva nabízí – jak hledat a používat
 • Placená versus neplacená verze – opravdu nemusím za nic platit (jak to ohlídat)? Jaké jsou možnosti a výhody placené verze a kolik to stojí?
 • Jak sdílet výtvory se světem (nebo třeba jen s konkrétními lidmi)
 • Tipy na databáze obrázků k vašemu využití (lze dodržovat autorská práva a používat hezké obrázky zároveň)
 • Praktická zkouška – tvorba vlastního plakátu

Cílem kurzu je naučit se využívat možnosti být v grafice více soběstačný, naučit se zacházet s konkrétním nástrojem, který je volně k dispozici (což Canva je), odnést si domů pár tipů na užitečné stránky a další nástroje a strávit příjemné odpoledne.

Kdy?

1. listopadu, 16:00–20:00

Kde?

v COWO NOVO (budova gymnázia, Palackého 50)

Za kolik?

400 Kč (studenti, osoby na RD a ZTP sleva 15 %, studenti GNJ 300 Kč)

REGISTRACE ZDE

9.4. – Jak na slow fashion & dílna rozkvetlých jarních doplňků

By | Nezařazené | No Comments

Připravili jsme si pro vás pohodové sobotní odpoledne :-) Přijďte se dozvědět více o tom, co to slow fashion je, jak lze jednoduše zařadit principy „pomalé módy“ do svého života (a šatníku) a popovídat si o tom s Katkou (která o takových věcech nejen mluví, ale především jimi i žije).

Katka si pro nás jako bonus připravila také jarní tvoření – ozdobte se i vy s přicházejícím jarem do květů, uvidíte, jak rozkvetete do krásy :-) Tvoření zvládnou i začátečníci.


O slow fashion se mluví stále více – nedivíme se tomu. Rok nemá 30 ročních období (i když se nás o tom řetězce urputně snaží přesvědčit), podle kterých si musíme nakupovat oblečení, stejně tak nemusíme s koncem sezóny oblečení vyhazovat, protože je „out“. Naše oblíbené kousky nemusíme provinile dávat bokem, protože už jsou okoukané, stačí jej třeba jen trochu upravit, vdechnout mu druhý život. Chcete pár tipů, jak na to? Máte je mít :-)

Slow fashion stojí na určitých principech, osvojíte-li si třeba jen některé z nich, uvidíte změny…

slfa

Co si můžete odnést z jarní dílny?

S jarem se příroda probouzí, v lepším případě i my 😉 Oblečte se s přicházejícím jarem do květů a oživte vaše oblečení krásnými doplňky, jejichž výrobu si ukážeme i vyzkoušíme. Katka je úplná doplňková královna, máte se na co těšit…

DSC_0477e DSC_0044eo

 Na první fotce vidíte šité točené květy,  na druhé fotce jsou skládané květy z organzy. Květy se dají použít jako brože, ozdoby gumiček do vlasů, náušnice, do náhrdelníků a náramků, do čelenek…  Je to jen na vás :-) Během našeho tvoření si můžete vyrobit buď od každého typu jeden, nebo 2 šité točené květy.

Kdo je Katka a co dělá?

„Tvorba je pro mě odpočinek, hra a radost. Mám slabost pro doplňky, protože dovedou vdechnout jedinečnost a umožňují nekonečné kombinace. Mimo jejich výrobu se zaměřuju na šití, hlavně na tašky, obaly a tužkovníky. Zajímám se o slow fashion a k ní se pojící etickou a ekologickou stránku oblékání. Z toho pramení i má motivace učit se šít oblečení, kterému momentálně věnuju velkou část svého volného času. Jsem zastánce recyklace, proto je velká část mnou vyrobených věcí recyklovaná. Textilní recyklace je pro mě zábavou a zároveň dobrým pocitem. Líbí se mi využívat materiály, které pro někoho už nemají smysl. Dát jim šanci. Neplýtvat. Věřím, že i maličkosti se počítají. Mou oblíbenou částí tvůrčího procesu je příprava recyklovaných materiálů, které často dozdobím tiskem na textil či jednoduchou výšivkou.“

12744717_989264944481733_1133651810069598973_n  stroj

Kdy?

v sobotu, od 14:00 (do cca 17:00)

Kde?

U nás v COWO NOVO

Za kolik?

250 Kč (v ceně vstupného je i materiál na výrobu doplňků a drobné mlsání)

Rezervujte si místo na akci vyplněním formuláře níže.