Category Archives: Nezařazené

20. 8. – Restaurant Day v Novém Jičíně

By | Nezařazené | No Comments

Svátek jídla je opět tady! Budete u toho?


V sobotu 20. srpna proběhne další Restaurant Day, stejně jako v květnu se sejdeme na zahrádce restaurace Nové Slunce – jsou zde lavičky k posezení, průlezky pro děti a hlavně je tento prostor zkrátka ideální pro letní posezení ve stínu stromů. Pivo na čepu ani nemusíme připomínat 😉

Určitě tušíte (a tušíte správně), že hledáme kuchaře, kteří rádi půjdou s kůží na trh a předvedou veřejností své kuchařské umění. Máte nějakou specialitu, kterou vám každá návštěva chválí? Jídlo, kterého sní každý dvakrát větší porci než by měl/chtěl, protože je zkrátka neodolatelné? Nechte ochutnat i ostatní gurmány :-)

Samosebou hledáme také gurmány, kteří u přihlášených stánků budou ochutnávat a užijí si celou akci s námi… ale na to je ještě čas.

Rádi se s vámi průběžně budeme dělit o přihlášená menu.

INFO V KOSTCE:
místo konání: zahrada restaurace Nové slunce
termín: sobota 20. srpna, start v 11:00, končíme, až nebude co ochutnávat :-)
koho se můžu zeptat/kdo to má na starost: Martina Paličková (email: martina.palickova@proficionj.cz, telefon: 725210050)

 REGISTROVAT SE MŮŽETE NÍŽE

27.4. – Poznej svůj potenciál

By | Nezařazené | No Comments

Každý z nás má na něco talent – znáte ten svůj?
Představte si, jaký by byl váš život, kdybyste váš talent naplno rozvíjeli…. Hezká představa, co říkáte?
Pracujte se svým potenciálem, stojí to za to.


Poznáním vlastního potenciálu získáte:

  • Poznání, kde jsou vaše silné oblasti, kde jste jedineční
  • Sebevědomější komunikaci s ostatními
  • Lepší znalost toho, co na trhu práce nabízíte nebo můžete nabízet
  • Větší jistotu a smysl do činností, které již děláte
  • Možnosti, jak svůj potenciál více uplatnit

Věnujte odpoledne poznávání sebe sama, třeba vám to pomůže k dalšímu nasměrování. Obsahem workshopu jsou zážitkové aktivity směřující k odhalení, poznání vlastního potenciálu a možností, jak jej více v životě rozvíjet a využívat.

Lektorkou je kariérová poradkyně a certifikovaná koučka Mgr. Pavlína Vašátová (více o lektorce – reference i absolvované kurzy a výcviky najdete na www.pavlinavasatova.com)

„Pokud si sami sebe představíte v autě, na jakém místě chcete sedět? Chcete být v roli spolujezdce nebo řidiče? A kde vůbec sedíte teď? Pokud vás nebaví sedět jako spolujezdec nebo se dívat na něčí záda, můžete přesednout, pokud chcete. Auto je Váš potenciál, který můžete poznat, zlepšit a uplatnit na trhu práce nebo v různých oblastech Vašeho života. Řada z nás sedí ve svém autě a má strach povolit ruční brzdu, aby cesta mohla začít. Takže brzdu nepovolí a diví se, že nejsou se svým životem spokojeni, že dělají práci, co je nebaví a přitom ani nezkusí, jaké by to bylo, pokud by přidali plyn a začali plně žít svůj potenciál.“


Kdy?

středa 27. dubna (16:00–20:00)

Kde?

v COWO NOVO (budova gymnázia, Palackého 50)

Za kolik?

550 Kč (studenti, osoby na RD a ZTP sleva 15 %)

Počet míst na workshopu je omezen, registrujte se, prosím, níže.

9.4. – Jak na slow fashion & dílna rozkvetlých jarních doplňků

By | Nezařazené | No Comments

Připravili jsme si pro vás pohodové sobotní odpoledne :-) Přijďte se dozvědět více o tom, co to slow fashion je, jak lze jednoduše zařadit principy „pomalé módy“ do svého života (a šatníku) a popovídat si o tom s Katkou (která o takových věcech nejen mluví, ale především jimi i žije).

Katka si pro nás jako bonus připravila také jarní tvoření – ozdobte se i vy s přicházejícím jarem do květů, uvidíte, jak rozkvetete do krásy :-) Tvoření zvládnou i začátečníci.


O slow fashion se mluví stále více – nedivíme se tomu. Rok nemá 30 ročních období (i když se nás o tom řetězce urputně snaží přesvědčit), podle kterých si musíme nakupovat oblečení, stejně tak nemusíme s koncem sezóny oblečení vyhazovat, protože je „out“. Naše oblíbené kousky nemusíme provinile dávat bokem, protože už jsou okoukané, stačí jej třeba jen trochu upravit, vdechnout mu druhý život. Chcete pár tipů, jak na to? Máte je mít :-)

Slow fashion stojí na určitých principech, osvojíte-li si třeba jen některé z nich, uvidíte změny…

slfa

Co si můžete odnést z jarní dílny?

S jarem se příroda probouzí, v lepším případě i my 😉 Oblečte se s přicházejícím jarem do květů a oživte vaše oblečení krásnými doplňky, jejichž výrobu si ukážeme i vyzkoušíme. Katka je úplná doplňková královna, máte se na co těšit…

DSC_0477e DSC_0044eo

 Na první fotce vidíte šité točené květy,  na druhé fotce jsou skládané květy z organzy. Květy se dají použít jako brože, ozdoby gumiček do vlasů, náušnice, do náhrdelníků a náramků, do čelenek…  Je to jen na vás :-) Během našeho tvoření si můžete vyrobit buď od každého typu jeden, nebo 2 šité točené květy.

Kdo je Katka a co dělá?

„Tvorba je pro mě odpočinek, hra a radost. Mám slabost pro doplňky, protože dovedou vdechnout jedinečnost a umožňují nekonečné kombinace. Mimo jejich výrobu se zaměřuju na šití, hlavně na tašky, obaly a tužkovníky. Zajímám se o slow fashion a k ní se pojící etickou a ekologickou stránku oblékání. Z toho pramení i má motivace učit se šít oblečení, kterému momentálně věnuju velkou část svého volného času. Jsem zastánce recyklace, proto je velká část mnou vyrobených věcí recyklovaná. Textilní recyklace je pro mě zábavou a zároveň dobrým pocitem. Líbí se mi využívat materiály, které pro někoho už nemají smysl. Dát jim šanci. Neplýtvat. Věřím, že i maličkosti se počítají. Mou oblíbenou částí tvůrčího procesu je příprava recyklovaných materiálů, které často dozdobím tiskem na textil či jednoduchou výšivkou.“

12744717_989264944481733_1133651810069598973_n  stroj

Kdy?

v sobotu, od 14:00 (do cca 17:00)

Kde?

U nás v COWO NOVO

Za kolik?

250 Kč (v ceně vstupného je i materiál na výrobu doplňků a drobné mlsání)

Rezervujte si místo na akci vyplněním formuláře níže.

31.3. – Kurz komunikačních dovedností

By | Nezařazené | No Comments

Jedno moudré pořekadlo praví, že kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Nejenom znalost jazyka, ale hlavně správná komunikace je klíčem k mnoha lidem a otvírá nám řadu dveří. Workshop je určený pro všechny, kteří si chtějí zlepšit svoje komunikační dovednosti.


communication-73331_960_720

Obsah workshopu:

  1. Jak komunikujeme, komunikační modely, komunikační styly
  2. Efektivní komunikace, techniky komunikace
  3. Vedení dialogu
  4. Základy prezentace

Komunikujeme takřka neustále a celým svým tělem vyjadřujeme svůj postoj. Kolikrát si říkáme, jak je možné, že jsme si nevšimli, že naši kolegové či kamarádi jsou naštvaní – a je to z toho důvodu, že jsme prostě někdy totálně hlušší při komunikaci s ostatními a nevšímáme si signálů, které nám druhá strana vysílá. Sice je super, že žijeme v dobře moderních technologií, ale efektivní komunikace je ta, která nás posune v pravděpodobnosti mít dobrou práci, naslouchat svému partnerovi nebo dokázat trefně říci, co vlastně potřebujeme a chceme. Každý z nás má svůj velký talent, aby rozvíjel svůj vlastní styl komunikace a aby se při komunikaci s druhými cítil dobře.

Lektorkou je kariérová poradkyně a certifikovaná koučka Mgr. Pavlína Vašátová (více o lektorce – reference i absolvované kurzy a výcviky, najdete na www.pavlinavasatova.com)

Kdy?

31. března, 16:00–20:00

Kde?

v COWO NOVO (Palackého 50, budova gymnázia)

Za kolik?

550 Kč (studenti, osoby na RD a ZTP sleva 15 %)

Počet míst omezen, registrujte se včas.

REGISTRACE ZDE

Komunikační dovednosti

Pracujte s námi… i na sobě

By | Nezařazené | No Comments

V našem programu najdete spoustu zajímavých akcí – pořádáme workshopy, kurzy, přednášky… Jen si račte vybrat, co vám padne do oka. Rádi vás mezi sebou uvidíme. Uvítáme i tipy na další akce. Pravidelně rozjíždíme nové projekty a aktivity, také se dlouhodobě zapojujeme do místního dění – záleží nám na tom, kde (a jak) žijeme.

Pracujte (si) u nás jako coworker

By | Nezařazené | No Comments

Potřebujete prostor? Nabízíme jednorázovou i dlouhodobou možnost pronájmu – pronajmout si můžete místo v naší kanceláři, zasedací místnost či konferenční místnost. Pro vaši práci jsme plně vybaveni (wifi, tiskárna, samoobslužná kavárna). Navíc u nás můžete potkat někoho na stejné vlně. Váháte? Přijďte si k nám na den na zkoušku.

10. 10. – Úvodní workshop v rámci projektu ROZVÍJÍM SVŮJ SVĚT

By | Akce, Nezařazené | No Comments

Hledáme 20 podnikavých žen z Moravy! Unikátní příležitost pro celkem 120 aktivních žen z celé České republiky, přináší nový projekt Spiralis pod názvem ROZVÍJÍM SVŮJ SVĚT, který startuje již v říjnu 2016. Prvních 20 odváždných se sejde v Novém Jičíně. Účastníce se mohou těšit na skutečně šťavnatý půlrok plný nových vědomostí, inspirativních prožitků a potřebných kontaktů.


Struktura vzdělávacího programu:
4 vzdělávací bloky
· Mapa a rozvoj osobních úspěchů,
· Společensky prospěšné podnikání,
· Komunikační a prezentační dovednosti
· Konzultace a mentoring na míru.

Pokud máte nějaký podnikatelský nápad s „přesahem“, už teď lokálně podnikáte, případně třeba vedete neziskovku a chcete jí dopřát restart v podobě nového směru, který je třeba správně uchopit… Pak by účast v tomto projektu pro vás mohla být tím pravým. Využijte šance vypilovat svůj nápad/revidovat dosavadní činnost a dát jí nový směr… Věnovat se vám budou zkušení lektoři a mentoři, kteří jsou odborníky na svůj obor (čas vám tedy budou věnovat specialisté na finance, marketing atd.).

Půlroční program zahrnuje 13 výukových dní a individuální konzultace s mentory. Pro rodiče s dětmi do 15 let je účast bezplatná díky podpoře Evropského sociálního fondu.

Přihlásit do programu se můžete zde. Kompletní informace (termíny, náplně kurzů, info o lektorech) o něm najdete zde.

Pro více informací kontaktujte Lucii Hrdličkovou (lucie.hrdlickova@proficionj.cz).

25.1. – STARTUJEME – zahájení 2. běhu podnikatelského inklubátoru

By | Nezařazené | No Comments

„Spousta lidí dělá to, co je vlastně ani nebaví. Někdo chce změnu v práci, dělat věci jinak. Někdo chce začít podnikat. Někdo má nápad, ale nikdy se neodhodlá k realizaci, pak ho časem zrealizuje někdo jiný a vydělá na tom. Udělejte to jinak, uvědomte si, co chcete dělat a proč? A začněte to i dělat. My vám na to dáme nástroje.“


1. běh novojičínského podnikatelského inklubátoru máme za sebou – v říjnu jsme se sešli u závěrečných prezentací a jen jsme hleděli, co všechno z toho „podhoubí“, kde se toho tolik dělo, vzešlo! :-)  Sešla se pestrá sestava – lidé s nápadem, který jej chtěli „uhladit“ v podnikatelský záměr, jiní se potřebovali spíše tak nějak lépe zabydlet ve své identitě a ujasnit si, co nabízí světu; našli se i tací, kteří potřebovali sladit práci s hodnotami a s rodinou a zapojili se i ti, kteří chtěli oživit nějakým nápadem komunitu, kde žijí.

O čem bude 2. běh? Nebo lépe řečeno – o kom bude? Uvidíme. Příběh tvoříte především vy 😉 My pro vás máme jako eso v rukávu mentory, kteří mají, co nabídnout. 2. běh jsme oproti 1. posunuli ještě trochu dál… Navýšili jsme počet setkání i mentorů, kteří budou účastníkům k dispozici. Každý účastník také bude moct po celou dobu inklubátoru využívat mini tarif v COWO NOVO.
Půjdete do toho?  Těšíme se!

Termíny (jedná se o pondělky, vždy v čase od 17 do 20 hodin):
25.1. – STARTUJEME
8.2. – KDO JSEM
22.2. – CO CHCI DĚLAT
7.3. – TEORETICKÁ PŘEDNÁŠKA
21.3. LEAN CANVAS
4.4. – 1. prezentace záměru pro mentory
18.4. – Konzultační schůzka
2.5. – PITCH – prezentace záměru
16.5. – Teoretická přednáška (FINANCE)
30.5. – Konzultační schůzka
13.6. – Teoretická přednáška (PR A MARKETING)
27.6. – ZÁVĚREČNÉ PREZENTACE

Do inklubátoru se zapojují tito mentoři: Michaela Holišová, Zdeněk Vondra, Michal Ondra, Alan Holiš, Zuzana Vinklárková a Romana Řezníčková. Jako poradci, kteří budou přítomni na vybraných setkáních a budou také k zastižení, jsou Jakub Domitra, Regina Bednaříková, Jaroslav Procházka.

Cena: 4 900 Kč (zahrnuje 12 setkání, mini tarif ve sdílené kanceláři COWO NOVO, konzultace s mentory, 3 kurzy v COWO NOVO)

Cena za první 2 setkání (je možné se účastnit jen jich): 800 Kč (prosíme, uveďte u registrace v poslední otázce)

11150784_10153740970561531_4293028569943362539_n

21.11. – Restaurant Day & Kateřinský rukodělný jarmark

By | Nezařazené | No Comments

Rozhodli jsme se, že dvě dobré věci (akce, které jsme si oblíbili my i vy) spojíme v jednu – v jeden den u nás proběhne již 3. novojičínský Restaurant Day a současně i Kateřinský rukodělný jarmark.
Pořadatelem je PROFICIO, z.s. – tato organizace je provozovatelem COWO NOVO i RC Provázek.

Obě akce proběhnou u nás v COWO NOVO (Palackého 50, budova gymnázia). Info viz níže.

1) RESTAURANT DAY – JEDEN DEN V GURMÁNSKÉM NEBI!

Letos již potřetí v Novém Jičíně máte možnost navštívit celosvětovou akci Restaurant Day.
Pro nevyzpytatelnost podzimního počasí se tentokrát potkáme „vevnitř“, a to v prostorách coworkingiového centra COWO NOVO.
Běhen jednoho den můžete vyzkoušet dobroty od amatérských kuchařů, kteří si na jeden den otevřou své restaurace. Můžete ochutnat dobroty od babiččiných koláčků, přes polévky, masíčka, až po delikatesní dezerty.

Přijďte, ať už v roli strávníka či restauratéra! Prosím všechny zájemce – restauratéry – aby se hlásili Lucii Hrdličkové – lucie.hrdlickova@proficionj.cz

Všechny, kteří mají zájem otevřít si na jeden den svou restauraci, prosím, aby mi zaslali tyto indicie:
1/ jméno své restaurace s krátkým popisem, sloganem apod.
2/ jména restauratérů
3/ předběžné menu, seznam jídel, která se chystáte připravovat, prosím, zašlete na email lucie.hrdlickova@proficionj.cz, a to nejpozději do 15.11. , ale čím dříve, tím lépe!

2) KATEŘINSKÝ RUKODĚLNÝ JARMARK

Šijete a vyrábíte do šuplíku? Otevřete své šuplíky z poklady veřejnosti :-) Šikovné maminky a jiné amatérské tvůrkyně – připravte si své výrobky – šité, papírové, korálkové, plstěné, paličkované, dřevěné, z flísu a fima, pečené a další…. Čekáme na vás :-) Otevřete si u nás své malé krámky a nabídněte své výrobky zájemcům.
Zároveň tím pádem zveme ty, kteří mají zájem si nějaké takové pokaldy odnést domů, aby si přišli vybrat.

Tvůrce a tvůrkyně prosím, aby se nám nahásili – napsali Žanetě Konopáčové na zaneta.provazek@proficionj.cz. Napiště jí, že máte v plánu na jarmarku prodávat… a pak prozraďte CO máte v plánu prodávat :-)


Vstup na obě akce je zdarma, dodržujte, prosím instrukce :-)
Zvlášť ty nejzákladnější, tzn. kdo má co na starost, Restaurant Day – Lucka, Kateřinský rukodělný jarmark – Žaneta.

Těšíme se na vás :-)