Category Archives: Akce

21. 10. – konference Hodnota hodnoty

By | Akce | No Comments

Na říjen připravujeme konferenci, jejímž ústředním tématem jsou firemní a osobní hodnoty a jejich sladění…


V loňském roce jsme pořádali konferenci „Rozvoj a podpora potenciálu“ – v letošním roce jsme se rozhodli navázat konferencí, kterou jsme pojmenovali „Hodnota hodnoty“.

Jak (re)definovat firemní hodnoty? Jak firemní hodnoty komunikovat navenek? A jak to udělat, aby osobní hodnoty zaměstnanců přispívaly k naplňování vize firmy? Právě o takových tématech budeme diskutovat. Připojíte se?

cowo novo

Téma hodnot je aktuální více než kdy dříve. Z dlouhodobého hlediska totiž přeplácení penězi nefunguje – důležité je sdílení hodnot a pracovní klima. Hodnoty nás přitahují nebo odpuzují. Pokud o nich firma otevřeně komunikuje navenek a hodnoty deklarované navenek se ve firmě opravdu „dějí“, firma si přitahuje „své“ lidi. Správné lidi. A sehnat a udržet si kvalitního pracovníka je téma každé firmy…

Hlavním řečníkem konference je Bára Pilná z firmy ZOOT. Na workshopech se na vás budou těšit třeba Jan Slavíček či Jana Mynářová.

Kompletní informace o konferenci najdete na samostatném webu www.hodnotahodnoty.cz.

 hodnota hodnoty, bílý podklad, logo

 

 

22. 9. – Dejte své práci svobodu a volnost díky Google Apps

By | Akce | No Comments

Víte, že 64 % společností zařazených v žebříčku Fortune 500 (pět set největších společností v USA) používá Google Apps? Chcete objevit výhody a možnosti, které vedou společnosti jako Google, Whirpool, Česká spořitelna nebo Kofola, k tomu využívat Google Apps?


Na workshopu si ukážeme hlavní výhody práce a spolupráce v online prostředí a naučíme se, jak nejlépe využívat aplikace Google Apps pro rozvoje svého podnikání. Lektorem je Radovan Jansa.

Gmail

Dostáváte desítky mailů denně a občas se vám stane, že něco prostě “zazdíte”? Pokud ovládnete Gmail, máte po starostech :) V Gmailu se naučíme efektvině používat štítky v kombinaci s automatickými filtry tak, aby jsme měli vždy ty nejpodstatnější emaily na očích. A aby náš inbox byl jen s minimem nevyřízených zpráv, zvládneme používat metodu “zero inbox”.

Kalendář Google

Bez kalendáře se vytížený člověk neobejde. Proč tedy nevyužít potenciál, který nabízíKalendář Google. Díky propojení s mobilním telefonem a možností geolokace se náš telefon stává virtuálním osobním asistentem, který nás upozorní třeba v situaci, kdy na schůzku vlivem dopravní situace máme vyjet o 30 minut dříve… Na školení se naučíme, jak si zorganizovat čas pomocí Kalendáře Google, propojit jej s mobilem a virtuálním asistentem Google Now.

Dokumenty a Disk Google

Největší síla online aplikací se skrývá ve sdílení. Dokumenty již nekolují emailem v různých kopiích, ale jsou sdíleny pro online spolupráci. Můžeme tak spolupracovat bez ohledu na to, kde se spolupracovníci právě nacházejí. Naučíme se, jak naplno využít online spolupráci formou komentářů, návrhů či revizí dokumentů. A že nám něco v základní výbavě Google Apps chybí? Snadno si přidáme nové funkce pomocí doplňků. Ukážeme si jak na to a vybereme ty nejlepší rozšíření Google Apps a Disku Google.

Google Hangouts

Google Hangouts se vám bude také hodit, videohovory včetně sdílení obrazovky, chatu a spousty dalších rozšíření jsou ideálním nástrojem pro videokonference.

Chrome zařízení

Na závěr si vyzkoušíme, jak vytěžit online prostředí na maximum díky chrome zařízením(chromebookům a chromeboxům). Budete mít dostatek času vyzkoušet si chromebooky i chromeboxy.


O lektorovi (Radovan Jansa)

Jsem velkým fanouškem Google technologií, takže asi nepřekvapí, že jsem aktivním členem a “veterán organizátorem” Google User Group, zakladatelem komunity GEG Novojičínsko a také hlavním organizátorem největší konference o Google technologiích ve vzdělávání v České republice, kterým byl GEGfest v Praze.

V roce 2008 jsem zavedl v zaměstnání Google Apps a od té doby probíhá komunikace uvnitř společnosti zásadně online pomocí sdílení a spolupráce. Zároveň jako propagátor chrome zařízení již třetím rokem používám k maximální spokojenosti chromebook jako hlavní pracovní nástroj.

Cena: 590 Kč (studenti, osoby na RD a ZTP sleva 15 %, studenti GNJ 30 %)

REGISTRACE ZDE

8. 11. – Travel Hacking: na cestovky zapomeňte

By | Akce | No Comments

Cestovatelská sezóna není jen v létě – zvlášť pokud jste cestovatel všemi mastmi mazaný, takže proč nevyrazit někam do světa? Pokud si rádi necháváte organizovat život, líbí se vám “typické destinace” běžných cestovek, případně milujete procházky městem zásadně ve skupinách dvaceti a více lidí, tento workshop nebude pro vás :)


Ukážeme si totiž, jak naplánovat cestu úplně sami, využít přitom nové technologie a taky solidně ušetřit. Když to jednou zkusíte, zájezd s cestovkou se pro vás stane noční můrou :)

A teď pěkně popořadě, naučíte se:

– jakou destinaci si vybrat (a kterou raději ne :)
– koupit letenky za nejnižší možnou cenu
– vybrat si ubytování, které i drahý hotel strčí do kapsy
– připravit si itinerář cesty
– používat aplikace v chytrých telefonech, které vám cestování zjednodušší

Vše si vyzkoušíte na praktických příkladech, takže notebooky/chytré telefony s sebou.

Zvládnete i nějaké ty cizí pojmy. Věta “Koupil jsem open-jaw z PRG do PVG, return z PEK. V SIN mám 2 dny stopover. A letím s EK za 9k” vás příště nerozhází :)

Takže kam to letos bude? 😉
————————————————————————————-
Světem moderního cestování vás provede Radovan Jansa (LinkedInFlight Diary)

Vstupné: 230 Kč (pro studenty GNJ 120 Kč)
RegistraceZDE

Pro více informací, prosím, kontaktujte Lucii Hrdličkovou (lucie.hrdlickova@proficionj.cz)

2015-08-07 11

2015-08-08 11

BRUS

21. 5. – Restaurant Day v Novém Jičíně

By | Akce | No Comments

Myšlenka R-Day vznikla před několika lety ve Finsku. Mezitím se už ale rozšířila do celého světa. Restaurant Day se koná čtyřikrát do roka. Vše se uskuteční na základě registrací na oficiálních stránkách restaurantday.org. Tuto registraci jsme již provedli a zajistili místo konání na zahradě hospůdky Nové Slunce, na ulici Husova 3 v Novém Jičíně.

Uskutečnění letošního druhého R-Day se koná v sobotu 21.5.2016 od 11:00 hodin do vyjedení zásob. Díky této skvělé myšlence si amatér nebo profesionál či majitel restaurace může vyzkoušet nabízet své delikatesy známým i neznámým. Prodejní ceny vašich pokrmů si určujete sami.

Tímto tedy zveme zkušené i nezkušené, nadšené „připravovatele“ pokrmů na májový Restaurant Day. Stejně tak i neméně důležité ochutnávače.

Zkuste připravit jedinečné pochoutky, orientální jídla, či mňamky, kterým ať jsou sebejednodušší, neodolá žádný z nás…

Máte zájem zahrát si na jeden den na „restauraci“? Stačí se na našem formuláři zaregistrovat či napsat pro více informací na katka.zakova@proficionj.cz.

4.5. – Jak se konečně naučit cizí jazyk

By | Akce | No Comments

Učíte se cizí jazyk už několik let, ale jste pořád takovým věčným začátečníkem? Nedokážete přejít od plánování ke konkrétním pokrokům? Tak s tím něco udělejme :-)


Co konkrétního se například dozvíte?

Vysvětlíme si rozdíly mezi dětským a dospělým mozkem, podíváme se, co se od dětí můžeme učit. Projdeme klasické metody výuky cizích jazyků, zhodnotíme jejich efektivitu a řekneme si, jak se to dá dělat lépe. Probereme všechny možné způsoby, jak se učit, a zmíníme jejich výhody i úskalí. Řekneme si, co při učení může škodit a jak lze dosáhnout nejlepších výsledků.
U každé oblasti rovněž zmíníme nejnovější trendy a výzkumy.

Na kurzu se například dozvíte, proč nefunguje klasické „biflování“ slovíček. První problém je zřejmý – pokud chodíte na jednu hodinu týdně a nová slovíčka se učíte den předem, nebudete si z nich za týden pamatovat skoro žádné. Překážek je ovšem víc. Pokud si například zapamatujete, že „stůl“ se překládá jako „table“, bude vám chybět spousta podstatných informací – „stůl“ se dá přeložit i jinak a „table“ má víc významů než jen „stůl“, a především nevíte, s jakými přídavnými jmény se dá použít, v jakých situacích, kdy to zní přirozeně, kdy nikoliv atd. Slovíčka se dají učit výrazně efektivněji :-)

Seminář povede Richard Skolek, který působí jako překladatel a spisovatel.

Kdy?

4. května (17:00–19:00)

Kde?

v COWO NOVO (Palackého 50, budova gymnázia)

Za kolik?

390 Kč (sleva 15 % pro studenty, osoby na RD a ZTP)

Počet míst je omezen, se registrací proto neváhejte.

REGISTRACE ZDE

1.11. – Jak na plakáty a letáky – hrátky s grafikou pro negrafiky

By | Akce | No Comments

Chtěli byste vědět, jak si jednoduše vytvořit plakát dle vašich představ (i když nejste grafik)? Rádi byste byli na poli grafiky více soběstační? Uvítali byste pár tipů na užitečné zdroje? Pak jste vítáni.


Kurz, který jsme si pro vás nachystali, je teoretický i praktický. Společně s lektorkou si projdeme a vyzkoušíme možnosti softwaru Canva (ten je dostupný v opravdu dobré a dostačující verzi zdarma, nabízí však i možnost využívání rozšířené placené verze) a ukážeme si, jak jednoduše lze svépomocí tvořit vlastní plakáty, pozvánky, prezentace a tak dále a tak dále… Na kurzu si zkusíme nějaký plakátek i vytvořit, abyste si vše vyzkoušeli hned „za čerstva“.

Obsah kurzu:

  • seznámení s Canvou
  • Který formát mám použít (podle čeho vybírat), grafika na sociální sítě
  • Šablona versus vlastní výtvor, kde brát inspiraci
  • Písma a barvy v Canvě
  • Obrázky a grafické prvky, které Canva nabízí – jak hledat a používat
  • Placená versus neplacená verze – opravdu nemusím za nic platit (jak to ohlídat)? Jaké jsou možnosti a výhody placené verze a kolik to stojí?
  • Jak sdílet výtvory se světem (nebo třeba jen s konkrétními lidmi)
  • Tipy na databáze obrázků k vašemu využití (lze dodržovat autorská práva a používat hezké obrázky zároveň)
  • Praktická zkouška – tvorba vlastního plakátu

Cílem kurzu je naučit se využívat možnosti být v grafice více soběstačný, naučit se zacházet s konkrétním nástrojem, který je volně k dispozici (což Canva je), odnést si domů pár tipů na užitečné stránky a další nástroje a strávit příjemné odpoledne.

Kdy?

1. listopadu, 16:00–20:00

Kde?

v COWO NOVO (budova gymnázia, Palackého 50)

Za kolik?

400 Kč (studenti, osoby na RD a ZTP sleva 15 %, studenti GNJ 300 Kč)

REGISTRACE ZDE

8.4. – Otoč (nejen) ohoz! (fashion market & blešák)

By | Akce | No Comments

Dopřejte si jarní obměnu šatníku! Pokud dostalo pár věcí padáka z vaší skříně, ale věříte, že jinému by udělaly tyto kousky radost, pošlete je dál. No a pokud patříte k těm šikovným lidem, kteří něco „spíchnou“ sami (tzn. šijete svršky, plete čepice, vyrábíte bižuterii atd.), dovolte nám zastavit se u vašeho stánku a vybrat si něco hezkého.


Srdečně vás zveme na akci, která se bude líbit především „lovcům pokladů“ přes oblečení – a vítáme stánkaře i hosty.

Proč akci pořádáme?

Jarní úklid je otrava a občas taky střet s realitou – třeba se zjištěním (jako každý rok), že šatní skříň není nafukovací. A pak dochází na lámání chleba – třídění – co nechat, co nenechat, do čeho zhubnu, do čeho (zase) nezhubnu, co slouží dobře (ale už nějak dlouho), co z módy vyšlo (ale za 2 roky se to třeba vrátí!) a tak dále a tak dále… Pár kousků většinou padne za vlast.

NEVYHAZOVAT! Recyklujte svůj šatník. Přijďte si otevřít stánek k nám. Na akci patří vše s módou související – šaty běžné, šaty slavností či originální, boty, kabelky, tašky, doplňky, bižuterie… Pro dámy, pro pány, pro děti. Přijďte poslat ty dobré kousky dál, udělat si z vaší šatní skříně malý obchůdek – uvidíte, jak šaty, které vám dobře sloužily, udělají radost někomu dalšímu.

Stejně tak s nadšením vítáme všechny z blízkého okolí, kteří jsou na poli módy tvůrčí. Takže pokud šijete vlastní oblečení, pletete čepice, vyrábíte šperky či doplňky atd., přijďte s kůží na trh – dáte o sobě vědět a určitě vaše s láskou vyrobené výtvory najdou několik nových a šťastných majitelů.

Těm, kteří budou chtít na akci rezervovat místo, rádi nabídneme stůl – jejich počet je však omezen, takže fungujeme stylem „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Rezervujte si proto místo včas.

Akce se koná za každého počasí – pokud bude hezky, budeme i venku. Naceňování kousků je věc každého. Na akci máme přislíbeno obrovské zrcadlo a zkušební kabinku, nemusíte se tedy bát, že kupujete zajíce v pytli.

Kdy?

v pátek 8. dubna, (10:00 až 16:00 – jedná se o předpokládaný konec akce, v případě rychlého průběhu končíme dříve)

Kde?

v COWO NOVO (Palackého 50)

Za kolik?

vstup na akci je ZDARMA, pro prodejce nutno rezervovat stoly

REZERVACE MÍSTA NA AKCI

 

8.3. – Paměť nejsou žádné čáry

By | Akce | No Comments

Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat, naše minulost je vymazána a přece věnujeme paměti jen málo pozornosti, kromě případů, kdy nás opustí. Děláme strašně málo k jejímu procvičení, živení, posilování a ochraně.“ Mark Twain

Co je to vůběc paměť? Jak pracuje mozek? Jak paměť trénovat? Jak se naučit používat mnemotechniky?
To vše se dozvíte a mnohé si prakticky vyzkoušíte na workshopu „Paměť nejsou žádné čáry“, který povede paní Zdeňka Adlerová z České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, která již 10 let působí jako certifikovaný trenér paměti (více o ní zde: http://www.treninkpameti.com/ a zde: http://www.trenovanipameti.cz/index.php?lang=cz) – jsme moc rádi, že si udělala čas dorazit k nám do Nového Jičína.

Kdy?

8.3., od 17:00

Kde?

v COWO NOVO

Za kolik?

390 Kč (studenti, osoby na RD a ZTP 15% sleva)

REGISTRACE ZDE

8.3. – Paměť a učení – učte se rychleji a efektivněji

By | Akce | No Comments

Zlepšete techniky, které používáte při učení a zdokonalte svou paměť – ať se nám to líbí, nebo ne – učíme se celý život, naučme se tedy učit :) Workshop je ideální pro studenty 2. stupně ZŠ a studenty SŠ – usnadněte si svou cestu k osvojování poznatků a informací….


„Myšlení je nejtěžší práce, jaká existuje. To je pravděpodobně také důvod, proč tak málo lidí myslí.“
Henry Ford

Mysl, získávání informací (učení) a jejich uchovávání (paměť) – to je pro člověka to nejdůležitější, to co umožnilo náš překvapivě rychlý vývoj a to co i dnes vládne světu. Vždy je možné u sebe tyto procesy zdokonalit a dostat je na vyšší úroveň :-)

Říkáte si, co je to vůběc paměť? Jak pracuje mozek? Jak paměť trénovat?Jak se naučit používat mnemotechniky?
To vše se dozvíte a mnohé si prakticky vyzkoušíte na workshopu, který povede paní Zdeňka Adlerová z České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, která již 10 let působí jako certifikovaný trenér paměti (více o ní zde: http://www.treninkpameti.com/ a zde: http://www.trenovanipameti.cz/index.php?lang=cz) – jsme moc rádi, že si udělala čas dorazit k nám do Nového Jičína.

Kdy?

8. března, od 14:30

Kde?

v COWO NOVO

Za kolik?

200 Kč

REGISTRACE ZDE

26.4. – Hraní Finanční svobody s Lukášem Kozielem

By | Akce | No Comments

Jaké je to být finančně nezávislý? Pojďte si to vyzkoušet nanečisto, abyste věděli, jak toho dosáhnout i v reálu! Bez rizika ztráty a újmy na vlastních financích.


Pojďme se spolehnout sami na sebe a společně si zahrát hru Finanční svobody: „Za co koupit nový dům? Spořit přes stavebko? Nebo přes podílové fondy? Nebo raději vzít hned hypotéku? A co ty pojistky? Jsou vůbec k něčemu?“

Pojďte si vyzkoušet 30 let života a nakládání s osobními financemi nanečisto! Zábavu i poučení garantujeme. Více o hře najdete na www.financnisvoboda.cz.

fs

Lukáš je spolumajitelem realitní společnosti P&P Partners, a současně podniká ve finančním poradenství.

Vyhledávám podnikatelské příležitosti tam, kde ostatní vidí něco nefunkčního, kde mají předsudky a zaujímají k tomu negativní postoj. Právě ve finanční sféře vnímám obrovskou příležitost k nápravě a ke změně. Proto, jako expert na finance, předávám své know-how běžným lidem. Starám se o jejich vlastní klid a bezpečí a učím je rozumět penězům, zejména pak tomu, jak se mění hodnota peněz v čase a jak je lze nechat pracovat bez nutnosti své aktivní účasti.
V současnosti si do týmu vybírá lidi, kteří mají stejně jako on touhu měnit trh a zlepšovat tak úroveň finanční gramotnosti i života běžných lidí.

„Jde o to udělat z podnikání a obchodu celoživotní zaměstnání, ne pouze příležitost olupovat v něm po několik let lidi a pak se odebrat na odpočinek.“ – Tomáš Baťa

Hra je určena pro 4 až 10 osob. Rezervujte si své místo.

Kdy?

v úterý 15. března, od 16:30

Kde?

u nás v COWO NOVO (Palackého 50)

Za kolik?

herní poplatek je 150 Kč