9.4. – Jak na slow fashion & dílna rozkvetlých jarních doplňků

Připravili jsme si pro vás pohodové sobotní odpoledne :-) Přijďte se dozvědět více o tom, co to slow fashion je, jak lze jednoduše zařadit principy „pomalé módy“ do svého života (a šatníku) a popovídat si o tom s Katkou (která o takových věcech nejen mluví, ale především jimi i žije).

Katka si pro nás jako bonus připravila také jarní tvoření – ozdobte se i vy s přicházejícím jarem do květů, uvidíte, jak rozkvetete do krásy :-) Tvoření zvládnou i začátečníci.


O slow fashion se mluví stále více – nedivíme se tomu. Rok nemá 30 ročních období (i když se nás o tom řetězce urputně snaží přesvědčit), podle kterých si musíme nakupovat oblečení, stejně tak nemusíme s koncem sezóny oblečení vyhazovat, protože je „out“. Naše oblíbené kousky nemusíme provinile dávat bokem, protože už jsou okoukané, stačí jej třeba jen trochu upravit, vdechnout mu druhý život. Chcete pár tipů, jak na to? Máte je mít :-)

Slow fashion stojí na určitých principech, osvojíte-li si třeba jen některé z nich, uvidíte změny…

slfa

Co si můžete odnést z jarní dílny?

S jarem se příroda probouzí, v lepším případě i my 😉 Oblečte se s přicházejícím jarem do květů a oživte vaše oblečení krásnými doplňky, jejichž výrobu si ukážeme i vyzkoušíme. Katka je úplná doplňková královna, máte se na co těšit…

DSC_0477e DSC_0044eo

 Na první fotce vidíte šité točené květy,  na druhé fotce jsou skládané květy z organzy. Květy se dají použít jako brože, ozdoby gumiček do vlasů, náušnice, do náhrdelníků a náramků, do čelenek…  Je to jen na vás :-) Během našeho tvoření si můžete vyrobit buď od každého typu jeden, nebo 2 šité točené květy.

Kdo je Katka a co dělá?

„Tvorba je pro mě odpočinek, hra a radost. Mám slabost pro doplňky, protože dovedou vdechnout jedinečnost a umožňují nekonečné kombinace. Mimo jejich výrobu se zaměřuju na šití, hlavně na tašky, obaly a tužkovníky. Zajímám se o slow fashion a k ní se pojící etickou a ekologickou stránku oblékání. Z toho pramení i má motivace učit se šít oblečení, kterému momentálně věnuju velkou část svého volného času. Jsem zastánce recyklace, proto je velká část mnou vyrobených věcí recyklovaná. Textilní recyklace je pro mě zábavou a zároveň dobrým pocitem. Líbí se mi využívat materiály, které pro někoho už nemají smysl. Dát jim šanci. Neplýtvat. Věřím, že i maličkosti se počítají. Mou oblíbenou částí tvůrčího procesu je příprava recyklovaných materiálů, které často dozdobím tiskem na textil či jednoduchou výšivkou.“

12744717_989264944481733_1133651810069598973_n  stroj

Kdy?

v sobotu, od 14:00 (do cca 17:00)

Kde?

U nás v COWO NOVO

Za kolik?

250 Kč (v ceně vstupného je i materiál na výrobu doplňků a drobné mlsání)

Rezervujte si místo na akci vyplněním formuláře níže.