4.5. – Jak se konečně naučit cizí jazyk

By 24.3.2016 Akce No Comments

Učíte se cizí jazyk už několik let, ale jste pořád takovým věčným začátečníkem? Nedokážete přejít od plánování ke konkrétním pokrokům? Tak s tím něco udělejme :-)


Co konkrétního se například dozvíte?

Vysvětlíme si rozdíly mezi dětským a dospělým mozkem, podíváme se, co se od dětí můžeme učit. Projdeme klasické metody výuky cizích jazyků, zhodnotíme jejich efektivitu a řekneme si, jak se to dá dělat lépe. Probereme všechny možné způsoby, jak se učit, a zmíníme jejich výhody i úskalí. Řekneme si, co při učení může škodit a jak lze dosáhnout nejlepších výsledků.
U každé oblasti rovněž zmíníme nejnovější trendy a výzkumy.

Na kurzu se například dozvíte, proč nefunguje klasické „biflování“ slovíček. První problém je zřejmý – pokud chodíte na jednu hodinu týdně a nová slovíčka se učíte den předem, nebudete si z nich za týden pamatovat skoro žádné. Překážek je ovšem víc. Pokud si například zapamatujete, že „stůl“ se překládá jako „table“, bude vám chybět spousta podstatných informací – „stůl“ se dá přeložit i jinak a „table“ má víc významů než jen „stůl“, a především nevíte, s jakými přídavnými jmény se dá použít, v jakých situacích, kdy to zní přirozeně, kdy nikoliv atd. Slovíčka se dají učit výrazně efektivněji :-)

Seminář povede Richard Skolek, který působí jako překladatel a spisovatel.

Kdy?

4. května (17:00–19:00)

Kde?

v COWO NOVO (Palackého 50, budova gymnázia)

Za kolik?

390 Kč (sleva 15 % pro studenty, osoby na RD a ZTP)

Počet míst je omezen, se registrací proto neváhejte.

REGISTRACE ZDE