Co je to COWO NOVO?

COWO NOVO je jeden z dlouhodobých projektů neziskovky PROFICIO, která sdružuje aktivní a kreativní lidi, kteří mají potřebu a chuť prožít svůj život v pohodě a chtějí se živit tím, na co mají talent a co je baví. Postupně se k nám připojili další lidé s podobným náhledem na svět – podnikatelé na volné noze, investoři a profesionálové. A tak vznikla myšlenka coworkingu. Společně tvoříme prostor pro práci a spolupráci na Novojičínsku. Rádi mezi sebou uvítáme „novou krev“.

Co je to coworking?

V doslovném překladu znamená spolu-práce. Jde o sdílený prostor pro samostatnou práci i spolupráci profesionálů a jiných pracovníků, kteří zde nezávisle na sobě realizují své projekty a rozvíjejí své podnikání. Pilíři coworkingu jsou: komunita, spolupráce, otevřenost, dostupnost.

Proč bych měl pracovat v COWO NOVO?

V první řadě zde najdete příjemný prostor k podnikání nebo práci na vašem projektu. Můžete si vybrat z několika typů pracovního prostředí – formální nebo více “na pohodu”. U okna nebo s výhledem na aktuální výstavu? Usaďte se dle libosti. Variabilní a inspirativní prostory ale nejsou to jediné. Důležitou součástí každého coworku jsou lidé, které zde potkáte. Potkávejte se, sdílejte, inspirujte se. Krom místa k sezení tedy získáte hlavně kontakty a nové přátele.

Jak to funguje?

COWO NOVO funguje jako sdílená kancelář ve čtyřech oddělených prostorech s různými režimy práce i úrovní soukromí. Vyberte si ten, který je pro vás a vaší práci v daný den ten nejlepší. A pokud zrovna nebudete pracovat, dejte si naši dobrou kávu z domácí pražírny s některým z našich členů a jen tak pokláboste o životě nebo proberte novinky ve vaší profesi. K dispozici je technické vybavení – WiFi síť, tiskárna, kopírka a skener. Využít také můžete samoobslužné kavárny – pro sebe i své hosty si můžete připravit kávu a čaj, v lednici je neustále připravená voda s citrónem. Samozřejmostí je i něco malého k zakousnutí.

Můžu se k vám jít nezávazně podívat?

Ano. Rádi vás tu uvítáme, provedeme, ukážeme naše oblíbené koutky, uvaříme kávu a seznámíme se s vámi. Pokud se vám u nás bude líbit, ale ještě nebude přesvědčení, máte možnost si vyzkoušet jeden den coworkingu zdarma

Budu mít dost klidu na práci?

Naši pravidlem je ohleduplnost a respekt. Telefony by měly být ztlumeny. Absolutní klid však nelze očekávat. Kontakt s ostatními je důležitý a právě na něm je stavěn princip celého centra. Pokud budete potřebovat prostor, kde budete sami pro soustředěnou práci nebo pro osobní schůzku, můžete si některý prostor pronajmout po nezbytnou dobu pouze pro sebe.

Co když mám schůzku s klientem, dodavatelem nebo kýmkoli jiným?

Do centra za vámi může kdokoliv přijít na schůzku. Jeho příchodem za něj přebíráte veškerou zodpovědnost. Ke schůzce můžete využít při respektování klidu na práci ostatních členů kterýkoli prostor, zejména však galerii, která je k takovým schůzkám primárně určena nebo si můžete pronajmout zasedačku, aby vás nikdo nerušil.

Co když se mám podnět, připomínku, tip?

Vítáme veškeré nápady a veškeré návrhy budou přijímány s úsměvem. Pokud nejste s něčím spokojení nebo máte nápad na zlepšení stačí se obrátit na náš realizační team. Přijímáme také pochvaly.

Chtěl/a bych uspořádat prezentaci/seminář/workshop/party

Právě k tomu slouží malá a velká zasedačka. Vyberte si podle vašich potřeb. Rádi tu uvítáme vaše hosty. Stačí si vybrat místnost vhodnou pro danou příležitost. V naší nabídce je i lehký catering.